27 czerwca odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2013/2014. Podsumowaliśmy go następująco:
- Uzyskaliśmy bardzo dobry wynik egzaminu gimnazjalnego:
-
Część humanistyczna
j. polski
historia, wos
SZKOŁA W STARYCH BOGACZOWICACH
70,3
58,5
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
65,6
57,7
POWIAT WAŁBRZYSKI
62,0
55,4
WROCŁAW
72,1
64,5
WIEŚ
64,00
56,0
język polski: p. Jadwiga Harmak
historia: p. Elżbieta Bukalska
wiedza o społeczeństwie: p. Małgorzata Faściszewska
Część matematyczno-przyrodnicza
matematyka
biologia
geografia
chemia
fizyka
SZKOŁA W STARYCH BOGACZOWICACH
54,0
49,2
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
45,7
50,9
POWIAT WAŁBRZYSKI
40,4
48,3
WROCŁAW
57,1
57,9
WIEŚ
42,0
48,6
matematyka -. P. Renata Wierzbicka
biologia – p. Bogumiła Korzeniowska
geografia – p. Małgorzata Faściszewska
chemia – p. Joanna Początek
fizyka – p. Janusz Chomicz
Część językowa
języka angielski
język niemiecki
podstawowy
rozszerzony
podstawowy
rozszerzony
SZKOŁA W ST. BOGACZOWICACH
79,1
73,6
63,1
---
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
66,3
48,5
54,0
36,9
POWIAT WAŁBRZYSKI
60,2
40,6
51,9
34,6
WROCŁAW
77,6
59,5
60,0
43,5
WIEŚ
60,6
40,3
54,0
34,5
język angielski – p. Małgorzata Gałązka
język niemiecki – p. Agnieszka Wójcikiewicz
- Zdobyliśmy wiele sukcesów w konkursach przedmiotowych:
- Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego (trzy szczeble)
laureat Pavel Zuchantke (kl. IIb),opiekun p. Agnieszka Wójcikiewicz
- X Regionalny Konkurs Historyczny „Śladami starożytnych cywilizacji:
GM: I miejsce Marleny Lechowicz (Ia) i II miejsce Karola Wojtkowskiego (IIb) ,
SP: III miejsce Michał Skołubowicz (klasa VIb), opiekun - p. Elżbieta Bukalska
- laureaci konkursów „Olimpus”: opiekunowie – p. Małgorzata Noskowska (j. angielski)
p. Joanna Początek (przyroda)
p. Jadwiga Harmak (j. polski)
p. Małgorzata Gałązka (j. angielski)
- wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez Land Sachsen za film w j. niemieckim
o gminie Stare Bogaczowice –
grupa pod opieką p. Agnieszki Wójcikiewicz i p. Janusza Chomicza.
- Zdobyliśmy wiele sukcesów w sporcie:
- - Michał Słowik - I miejsce w Pucharze Polski „Górale na start” w kat. „żak”,
opiekun: p. Lesław Nogawka
- Milewska Oliwia - II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Rowerach Górskich
w Jaworzynie Śląskiej, opiekun p. Lesław Nogawka
- Samanta Jaroszewicz (kl. Vb) – IV miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Rowerach
Górskich w Jaworzynie Śląskiej, opiekun p. Lesław Nogawka
- Mateusz Ślawski (kl. II SP!) – II miejsce w kategorii dzieci w Mistrzostwach Dolnego
Śląska w Rowerach Górskich w Jaworzynie Śląskiej, opiekun p. Lesław Nogawka
- Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Gimnazjalnych w MTB: III m. - dziewczęta,
VI m. – chłopcy, opiekun p. Lesław Nogawka
- Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Podstawowych w Rowerach Górskich –
II m. dziewczęta, II m. chłopcy, opiekun p. Lesław Nogawka
- Finał Województwa w Strzelectwie Sportowym – VI m. drużynowo,
opiekun p. Grzegorz Kozłowski).
- Zorganizowaliśmy wiele konkursów szkolnych, spotkań i wycieczek klasowych oraz imprez środowiskowych (wychowawcy, nauczyciele przedmiotów).
- Pani Małgorzata Miela, pedagog, przygotowała i przeprowadziła szereg akcji, warsztatów i przedstawień profilaktycznych (działania wychowawcze, bezpieczeństwa w szkole i poza nią).
- Pani Dorota Dąbrowska, logopeda, prowadziła działania metodą tradycyjną, poprzez konkurs „Logo Smerfik” i systematyczne wykorzystywanie biofeedbacku.
- Wyniki klas:
SP: I miejsce i średnia ocen 4,12 klasa IV,
GM: I miejsce i średnia ocen 3,91 klasa II „b”.
- Najwyższe średnie ocen uczniów:
- SP: Michał Słowik, średnia ocen 5,18 (kl. V „a”),
- GM: Marlena Lechowicz, średnia ocen 4,87 klasa I „a”.
Nauczycielom i uczniom dziękuję i gratuluję każdego sukcesu!
Rodzicom dziękuję za współpracę, bo bez nich nie ma szkoły!
Wszystkim życzę, aby sprawili,
że każdy dzień wakacji będzie miał szansę stać się najpiękniejszym dniem !!!!!
Dużo odpoczynku, uśmiechu, pozytywnych wrażeń i samych przyjaciół !!!!!
Krystyna Witkowska-Nogawka,
dyrektor Zespołu Szkół