foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

        

   Od 14 czerwca w Starych Bogaczowicach goscimy uczniów Gminy Skawina kolo Krakowa. Jest ich 38, na co dzien chodza do czterech róznych szkól, a ostatnie deszcze spowodowaly w ich miejscowosciach ogromne straty - zostalo zalanych wiele domostw, szkól i przedszkoli. Niektórzy stracili dobytek swego zycia.

 

                Gmina Stare Bogaczowice, w tym przeciez i nasi uczniowie, pamietaja historie sprzed 10 lat, kiedy to w ciagu kwadransa woda zalala ich domy, pola i czesto wszystko, co mieli. Wówczas z Kiekrza, woj. lubuskie, wyciagnieto do nas pomocna dlon – ponad 120 dzieci wyjechalo na prawie dwa tygodnie, aby zapomniec o traumie tych dni. Niektórzy mieli przy sobie tylko mala reklamóweczke i bylo to to, co ich rodzicom udalo sie uratowac.

                Teraz przyszla pora odwdzieczyc sie za tamta pomoc. Szkola przylaczyla sie do projektu Urzedu Gminy i wspomaga go w wyjazdach, opiece i organizacji zajec dla przybylej grupy. Sa tam dzieci szescioletnie (dwoje), uczniowie klas I – VI szkoly podstawowej i dwoje gimnazjalistów. Nasi goscie byli juz w Ksiazu, w srode (16 czerwca) do poludnia uczestniczyli w zajeciach lekcyjnych, a po poludniu w rozgrywkach sportowych. Mieszkaja u rodzin naszej gminy. Codziennie rano do godz. 9, 10/00 spotykamy sie w szkole. Przed nimi jeszcze wycieczka do Jedliny-Zdroju i Walimia. Wydaje sie nam, ze nasi goscie sa zadowoleni i odpoczna od zlych wspomnien.

Zyczymy im, aby, mimo zlych prognoz, juz nic zlego nie stalo sie im i ich rodzinom.

 

galeria zdjec

Contribute!
Books!
Shop!