foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

w Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

Gabinet logopedyczny

  Mgr Dorota Dąbrowska jest logopedą, neurologopedą, specjalistą emisji głosu, trenerem Eeg- biofeedback, posiada również studia z zakresu oligofrenopedagogiki. Ukończyła liczne kursy zakresu metod logopedycznych oraz autyzmu. Jest współautorką skryptu dla studentów z emisji glosu jak również jest autorką i wspólautorką artykułów dotyczących komunikacji i zaburzeń językowych. W swojej pracy wykorzystuje metodę Dyna Lingua M.S. Handle,Metodę Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz, Castillo Moralesa oraz Monachijską Diagnozę Rozwojową. Pracuje również elementami integracji sensorycznej. W Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach funkcjonuje dobrze wyposażony gabinet logopedyczny. Znajduje się tam szereg pomocy do wykorzystania podczas stosowania metod lingwistycznych ale również jest sprzęt i akcesoria logopedyczne, (echo korektor, generator szumu, wibrator logopedyczny, instrumentarium logopedyczne). Sprzęt do terapii eeg-biofeedback. Placówka posiada także salę doświadczeń świata, w której realizowane są elementy metody integracji sensorycznej.

Wszystkie działania terapeutyczne w szkole kierowane są do dzieci mających problemy rozwojowe lub określone zaburzenia. Uczniowie korzystają z indywidualnej terapii a w oddziałach przedszkolnych odbywają się zajęcia usprawniające z zakresu komunikacji i logorytmika. Podsumowaniem procesu terapeutycznego każdego roku jest konkurs Logo-Smerfik podczas, którego uczniowie biorący udział przez cały rok szkolny w terapii logopedycznej mają okazję przedstawić swoje umiejętności a ich rodzice mogą widzieć swoje dziecko na tle innych.

Contribute!
Books!
Shop!