foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

Myśliwi ,łowiectwo i zwierzęta polskich lasów - to tematyka spotkań z  przedstawicielem miejscowego Koła Łowieckiego ,,Szarak''- panem  Janem Koconiem.  Jesienią odbyły się dwa spotkania w lesie, 20 maja  gościliśmy łowczego Koła w szkole.

    Jak należy chronić zwierzęta i o nie dbać ?, jak się dokarmia zwierzęta zimą?, jak dzieci i mlodzież mogą chronić zwierzęta? Na takie pytania odpowiadał na spotkaniu z dziećmi, uczniami klas czwartych  i piątej, pan Jan Kocoń. Bardzo ciekawie opowiadał też o zwierzętach okolicznych pól i lasów.  Spotkanie zorganizowała klasa IVa, która przygotowała dwa przedstawienia dotyczące ochrony lasu. Sala lekcyjna zamieniła się w salę sądową, na której oskarżonym był człowiek zaśmiecający las. Leśniczy, ekolog i lekarz, wymieniali  skutki zanieczyszczania lasu przez człowieka. ,,Oskarzony''  i widownia zapamiętali że:,,co dziś wyrzucisz za płot, jutro zjesz lub wypijesz'.  Toteż  i pan Jan Kocoń  mówił o ochronie lasu i zwierząt.   Jak dowiedzieliśmy się - łowiectwo to nie tylko polowanie, ale obcowanie z przyrodą, opieka nad lasem i zwierzętami.    .Czekamy na kolejne spotkanie z zajmującymi opowieściami o zwierzętach.

                                                              Joanna  Początek - wychowawca klasy IVa.

Contribute!
Books!
Shop!