foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

16 marca 2010r klasy II gimnazjum obejrzaly w Zamku Ksiaz w Sali Konrada wystawiana diorame z przedstawieniem bitwy grunwaldzkiej. Preludium wystawy rozpoczelo sie wczesniejszym obejrzeniem filmu edukacyjnego, z tlem muzycznym Bogurodzicy informujacym o wydarzeniu batalistycznym z 15 lipca 1410r., czyli z Bitwy pod Grunwaldem. Obraz tego wydarzenia namalowali 1910 roku Tadeusz Popiel oraz Zygmunt Rozwadowski. Namalowany w czasach niewoli, wyrazal dume z oreza, tesknote za wolna Polske i potege panstwa zdolnego odeprzec kazde niebezpieczenstwo. Niezwykle plótno, wykonane w technice olejnej, o rozmiarach 1000x510 cm pelne ekspresji, jasnej tonacji i niemalze trójwymiarowej perspektywie zafascynowalo nas wszystkich oraz zglebilo nasza narodowa tozsamosc.

Anna Palczak-Skwarek Malgorzata Galazka  Dorota Deja

Contribute!
Books!
Shop!