foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć20 maja 2010r  odbyla sie wycieczka klasy II b do zabytkowej Kopalni Wegla Kamiennego ,,Julia" oraz Lisiej Sztolni  w Walbrzychu. Zwiazana byla tematycznie z realizacja tematówz chemii poswieconych weglowi. Wiekszosc uczniów byla w Muzeum po raz pierwszy. Szczególnie zainteresowaly uczniów takie ekspozycje jak:
- laznia górnicza z 1915r
- ekspozycja elektrycznych  maszyn wyciagowych z 1911r
- eksponaty z wszystkich dziedzin górnictwa weglowego, najstarsze z 1739r.
- dawne i wspólczesne metanomierze
Z zaciekawieniem wysluchalismy prelekcji przewodnika dotyczacej pracy górników jeszcze przed wojna, a jak ciezka byla to praca mozna bylo sie przekonac  w czasie zwiedzania sztolni.  Wycieczka jest podstawa do realizacji ciekawych projektów poswieconychzabytkowej kopalni.Pierwsza taka prace zaprezentowala na chemii Ilonka Kuzma, ktora odszukala w Internecie wiele ciekawych fotografii z historii górnictwa weglowego w Walbrzychu, a takze zabytkowej Kopalni Julia.
Wszyscy uczniowie beda mieli w przyszlosci mozliwosc  porownania kopalni po rewitalizacji i adaptacji jej  na cele kulturalne.   

Opiekun grupy - Joanna Poczatek

Contribute!
Books!
Shop!